MEDSON - Aparatura analityczna Jasco

Kompaktowe urządzenia przenośne Jasco

Przenośne spektrometry mikro-Ramana

Nowa seria Jasco w RMP-500 została opracowana, aby zaspokoić potrzeby badań naukowych, biochemii i produkcji. Łączy parametry nowego Ramana i elastycznej sondy pomiarowej.

Przenośne systemy Ramana serii RMP-500 wyposażone są w zintegrowaną sondę światłowodową z małym stolikiem X-Y-Z, kompaktowy laser, spektrograf wysokiej przepustowości i detektor CCD. Żadne dodatkowe narzędzia, takie jak np. chłodzenie nie są wymagane, dzięki czemu system może być używany niemal wszędzie. Elastyczność optycznego światłowodu pozwala docierać do trudnych miejsc pomiarowych a kamera CCD pozwala na precyzyjne pozycjonowanie. Rejestracja i zapis i cyfrowa obróbka obrazu jest w standardzie systemu.

Seria RMP-500 składa się z trzech modeli, RMP-510, RMP-520, RMP-530, wyposażonych w komponenty dopasowane do różnych zastosowań i spełniających najtrudniejsze wymagania aplikacji.

Mikrosonda ramanowska zawiera filtr odcinający rozpraszanie Rayleigha oraz kamerę CCD z oświetlaczem do monitorowania i pozycjonowania pomiaru próbki. Wykorzystując elastyczność głowicy sondy, łatwo można uzyskać obraz obiektu badanego i zdjąć widmo ramana dowolnego materiału badawczego w bliskie odległości od probki. Długość światłowodu w zależności od potrzeb może wynosić nawet do 100 metrów.

 

Wszechstronne FT-IR - przenośne spektrometry podczerwieni z transformacją Fouriera

Seria kompaktowych spektrometrów FT/IR składa się z trzech modeli VIR-100 , VIR-200 ,  VIR-300.

Jest to kompaktowy, lekki i elastyczny pod względem koonfiguracji system FT-IR.  Skolimowana wiązka wyjściowa i wejścia i wyjścia czyni go idealnym narzędziem dla szerokiej gamy zastosowań. Standardowa waga zawiera hermetycznie uszczelniony interferometr, detektor DLATGS, wysokiej intensywności źródło. Wyjście wiązki poprzez okienko KRS-5. Aparat ma funkcję automatycznej regulacji interferometru, zwiększonej odporności na zakłócenia. Może być zasilany bateryjnie. Zakres pracy w zależności od wersji od 12000 – 350 cm-1.

Unikalna przystawka MultiChamberIR, jako jedna z wielu akcesoriów, pozwala użytkownikowi na wybór spośród trzech trybów pomiarowych bez wymiany akcesorium: pomiar transmisyjny, ATR i DR .

 Takie rozwiązanie ułatwia pomiar i kontrolę różnorodnych próbek i substancji ( ciecze, proszki, pasty, granulaty, folie etc.) przychodzących do badań w dowolnych warunkach. Można je szybko zbadać jakościowo i ilościowo.

Dla jeszcze większej elastyczności, zewnętrzne moduły optyki pozwalają użytkownikowi na zainstalowanie różnych torów optycznych dla różnych aplikacji i prowadzonych równolegle badań. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne w laboratoriach konstrukcyjnych i badawczo-eksperymentatorskich.  Można przy ich pomocy budować własne obwody pomiarowe.

Do tego służą różne pojedyncze elementy optyczne i przystawki do mocowania na ławie optycznej.

Konstrukcja pozwala na zbudowanie własnego systemu spektroskopowego dopasowanego do potrzeb i wykorzystywanego na hali produkcyjnej lub w terenie. Są tu nieograniczone możliwości wykorzystania.

Pliki do pobrania

Nazwa Rozmiar
Parametry Ramana kompaktowego RMP-500 Parametry Ramana kompaktowego RMP-500 292.1 Kb Pobierz
Parametry FTIR kompaktowego VIR-100/200/300 Parametry FTIR kompaktowego VIR-100/200/300 1286.37 Kb Pobierz