Spektrometr ramanowski / ramana - MEDSON

Spektrometry Ramana / Ramanowskie

Spektrofotometry Ramana z mikroskopami konfokalnymi

Serie Jasco NRS  - 4000 / 5000 / 7000 do wszystkich zastosowań

 

Ponad pięćdziesiąt lat doświadczenia w spektroskopii z użyciem najbardziej zaawansowanych technologii pozwala oferować najlepsze rozwiązania do mikrospektroskopii Ramana z pełną gamą systemów mikroramanowskich.

Systemy przeznaczone zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych „ramanowców”.

Każdy może włączyć i używać program i spektrometr Ramana bez stresu i problemów.

 

Spektroskopia Ramana umożliwia pomiar słabych pasm w podczerwieni, przez co jest idealnym uzupełnieniem spektroskopii IR. Jest metodą kompatybilną z IR w zakresie identyfikacji oraz prowadzenia analiz trudnych lub niemożliwych w technice IR. Dzięki zakresowi pomiarowemu UV-VIS-NIR, daje duże możliwości w zakresie badania próbek wodnych, zakłócanych pasmami pary wodnej w IR oraz daje możliwość pomiarów warstwowych w próbkach niejednorodnych i warstwowych.

 Poza tym daje znacznie większą rozdzielczość przestrzenną pomiaru z uwagi na zakres pomiarowy nanometrów w porównaniu z dziesiątkami mikrometrów w podczerwieni. Technika ramanowska daje rozdzielczość ok 100 – 1000 razy większą w porównaniu z mikroskopią IR.

Każdy spektrometr Ramana serii NRS zawiera system obrazowania z kolorową kamerą CCD o wysokiej rozdzielczości do podglądu i rejestracji obrazów.

Wykorzystując ten sam bazowy system optyczny, Jasco zaprojektował rodzinę spektrofotometrów Ramana w ofercie od prostych zestawów z jednym laserem i jedną siatką do zaawansowanych, rozbudowanych systemów badawczych, umożliwiających m.in. pomiar widm do niskich licz falowych ( 5 cm-1); rozszerzenie długości fali wzbudzenia ( lasera ) od głębokiego UV do zakresu NIR. Pozwalają one na zamontowanie do 8 laserów sterowanych programowo.

 

Seria 4000 z przeznaczeniem dla początkujących jak i zaawansowanych operatorów  do rutynowych analiz i łatwiejszych badań

Nowy kompaktowy Mikro-Raman serii JASCO NRS-4000 o zwiększonej automatyce i kompatybilności. System oferuje oszczędność miejsca, automatyczne przełączanie lasera, zmiany siatek i obiektywów. Przy zmianie konfiguracji automatycznie pozycjonuje wiązkę lasera do uzyskania optymalnych parametrów pomiarowych. Także proponuje i doradza przy doborze parametrów dla optymalizacji warunków pomiaru i wykonania najlepszych analiz.  Aktualnie oferowane modele serii 4000 wzbogacone są o nowe funkcje dla zwiększenia możliwości oraz przyspieszenia i ułatwienia analiz. Można je zamówić w uzgodnionej konfiguracji lub rozbudowywać w przyszłości.

Dwa dostępne w tej serii modele to: Jasco mikrospektrometr Ramana NRS-4500 i NRS-4600 w różnych konfiguracjach. Prosimy pobrać / przeczytać folder NRS-4500 i zamówić w naszym biurze dalsze materiały

Serie 5000 i 7000 dla najwyższych wymagań i wytrawnych Ramanowców

Dla zaawansowanych badań i doświadczonych użytkowników firma  Jasco oferuje dwie serie spektrometrów Ramana NRS-5000   i NRS-7000. Spektrometr ramanowski tej serii da odpowiedź na trudne pytania dzięki zastosowaniu wyrafinowanych rozwiązań. Przy jego pomocy można uzyskać maksymalne osiągi i funkcje przy optymalnym czasie pozyskania wyników. Także różne subtelne zmiany mogą być zauważone przez wybranie dostępnych funkcji obserwacji, pozyskiwania obrazu oraz zdejmowania widm  i mapowania. Odbywa się to przy minimalnym ruchu elementów optycznych i różnych przełączeń podczas pomiaru. To zapewnia najbardziej  optymalne warunki pomiaru.

Spektrometry Ramana serii 5000 i 7000 mogą być dowolnie konfigurowane i uzupełniane o wymagane elementy. Do konkretnych aplikacji można zamontować dwa wybrane detektory, 3 - 4 siatek dyfrakcyjnych, do ośmiu laserów  z zakresu długości fali od 200 do 1064 nm oraz 6 obiektywów. W zależności od potrzeb użytkownika wszystkie elementy optyczne wraz z filtrami i funkcjami dodatkowymi mogą być przełączane ręcznie lub automatycznie z funkcją automatycznego dostrajania wiązki lasera i wiązki ramanowskiej. Wszystkie parametry są kontrolowane i prezentowane na monitorze PC przy minimalnej ingerencji operatora.

Szybkie mapowanie jest dostępne przez zastosowanie opantentowanej funkcji pomiarowej SPRintS bez ruchu stolika XYX. Jest to szybkie skanowanie sterowanej optycznie wiązki laserowej, połączone z przetwarzaniem i analizą wyników VertiScan. Przy zastosowaniu szybkiego detektora CCD pozwala na sekwencję pomiarową co 5 ms. To ogranicza nadmierne naświetlanie próbki. Funkcja Z-Autostage daje możliwość automatycznego ustawiania ostrości obrazu. Funkcja VertiScan z funkcją Z-Autostage obsługuje także obrazowanie 3-D.

Funkcja VertiScan jest wyróżniającym się optymalnym skanowaniem pionowym, dającym pomiar i obraz bez zniekształceń w przeciwieństwie do tradycyjnych, szybkich pomiarów skanujących z odchylaną wiązką lasera. To daje niezniekształcony obraz pomiaru.

Dwie oferowane serie mikrospektrofotometrów Ramana firmy Jasco NRS-5000 i NRS-7000 opisane są wstępnie w folderze do pobrania. Prosimy pobrać / przeczytać i zamówić w naszym biurze dalsze materiały

Urządzenia ramanowskie: kompaktowe spektrofotometry seri RMP-500  oraz  FT-Raman  RFT-6000

W naszej ofercie są również kompaktowe,  przenośne spektrometry Ramana dla przemysłu – seria RMP-500  oraz przystawkę ramanowską FT-Raman model RFT-6000 do współpracy ze spektrometrem FTIR-6800R. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładkach o aparatach kompaktowych i spektrometrach FTIR

 

Do powyższych spektrofotometrów oferujemy stoliki do małych i dużych prób, światłowody z głowicami pomiarowymi, uchwyty do pomiarów temperaturowych od -200  do 600 oC. Także inne uchwyty specjalizowane do pomiarów przez opakowania, pomiarów on-line i w wymaganych warunkach.

 

Więcej informacji o sprzęcie znajdą Państwo w załączonych plikach do pobrania.

Dysponujemy dużą ilością metod pomiarowych,  aplikacji i akcesoriów.

Mogą je Państwo u nas skonsultować i zamówić w formie plików.           

Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami zarówno listownie jak i telefonicznie.

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji .         Serdecznie zapraszamy

Pliki do pobrania

Nazwa Rozmiar
Aplikacje-Jasco-Raman Aplikacje-Jasco-Raman 6261.97 Kb Pobierz
Prospekt serii NRS-5000/7000 Prospekt serii NRS-5000/7000 1255.3 Kb Pobierz
Prospekt serii NRS-4500 Prospekt serii NRS-4500 910.98 Kb Pobierz