MEDSON - Aparatura analityczna Jasco

Historia

Firma Medson powstała w 1990 roku. W początkowym okresie była kontynuacją centralnego serwisu aparatury analitycznej i medycznej niemieckiej firmy Carl Zeiss Jena w Zakładach Techniki Medycznej w Poznaniu. Tradycja serwisu aparatury analitycznej Zeiss i innych firm w ZTM sięga lat 1970 – 1990.

Wieloletnie doświadczenie i kontakty pozwoliły kontynuować praktycznie bez ograniczeń obsługę większości aparatury medycznej, laboratoryjnej i analitycznej. Od początku działalności wprowadzaliśmy modernizację i komputeryzację starszych modeli spektrofotometrów i innych urządzeń różnych firm , pracujących w laboratoriach i przy kontroli procesów technologicznych. 

Od 1993 roku rozpoczęliśmy sprzedaż aparatury analitycznej oraz wyposażenia i urządzeń kontrolno-pomiarowych.

W ostatnich latach XX wieku wprowadziliśmy do asortymentu sprzedaż i serwis aparatury analitycznej – głównie spektroskopowej, japońskiej firmy JASCO, a następnie sprzedaż i serwis mierników i regulatorów przepływu gazu i cieczy amerykańskiej firmy BROOKS

W ciągu 20 lat XXI wieku działaliśmy intensywnie na terenie całej Polski. Sprzedaliśmy ponad 700 spektrometrów, ponad 3000 regulatorów i mierników przepływu oraz wiele specjalizowanych urządzeń spektroskopowych i aplikacji.

Naprawiliśmy niezliczoną ilość spektrofotometrów J.

Działamy dalej – Mamy już ponad 30 lat !!!

Aktualne informacje w zakładkach:  O Nas   i   Ważne informacje